Bike route 2 165 832 - powered by Www.bikemap.net

Specialized Rallye Sudety 110km

  110 km MTB

Trasa legendárního maratonu, považovaného za nejtěžší závod v ČR, ve fantastických kulisách Broumovského CHKO.

Neminou Vás vyhlášené úseky jako Pánová Cesta, Václav, Vodní Zámky, Hvězda a další. Specialized Rallye Sudety je jeden z prvních maratonů horských kol v České republice, který vymyslel a v září roku 1995 v Teplicích nad Metují také uspořádal pěkovský nadšenec Jarda Soumar. V současné době cca 110 km dlouhý závod se, součtem převýšení větším než 3000 metrů, vede kolem Teplických a Adršpašských skal, Broumovskými stěnami a přes stolové hory Bor a Ostaš. Jeho trať je celoročně značena a je náročná nejen svou délkou a převýšením, ale i technickou obtížností, a to zvláště ve sjezdech. Start a cíl závodu je na teplickém náměstí a termín vychází na první nebo druhou sobotu v září.

V roce 2001, 2004 a 2009 se Rallye Sudety jely jako Mistrovství České republiky MTB - XCM a v posledních letech to je tradiční finále Českého poháru MTB - XCM. Na zajištění závodu se podílejí jednotlivé obce regionu společně s pořadatelem. Trať mountainbike marathonu Specialized Rallye Sudety vede v CHKO Broumovsko, je jednosměrná, je určena pouze pro horská kola a v terénu je značena žlutými čtverci se světle modrým trojúhelníkem, jehož špička ukazuje směr jízdy.

Parametry trasy

Druh trasy: MTB
Obtížnost:
Dálka trasy: 110 km
Stoupání: 3000 metrů
Trasa je jednosměrná

Průjezdní místa

Teplice nad Metují - Adršpach - Bohdašín - Křinice - Slavný - Martínkovice - Božanov - Machov - Vysoká Srbská - Bělý - Suchý Důl - Ostaš - Dědov - Skály - Teplice nad Metují

Výskový profil

Výškový profil
Ke stažení: GPX soubor , KML soubor

Fotogalerie