Bike route 2 976 764 - powered by Www.bikemap.net

3 kopce krásných výhledů na Broumovsko

  33 km 2 hod. MTB

Trasa, při které nás čeká náročnější stoupání, ale rozhodně bude stát za to !

Začínáme v Broumově, a pokračujeme po silnici do Olivětína k broumovskému pivovaru Opat. Odbočíme vpravo a delším stoupáním, které je zakončenou vydatnou stojkou dorazíme až na osadu Janovičky, do srdce Javořích hor. Zde se můžeme občerstvit a vydat se přes turistický hraniční přechod do Polska, do města Głuszyca, nebo pokračovat po cyklotrase Javoří hory po lesních cestách dál v putování.

Okruh Javoří hory je náročnější, a proto malým výletníkům doporučujeme: vydat se z Janoviček zpět z kopce dolů a na prvním rozcestí odbočit vpravo a dojet do Heřmánkovic. Po náročnějším sjezdu odbočíme vlevo a pokračujeme obcí Heřmánkovice až ke křižovatce. Na té odbočíme znovu vle- vo a pokračujeme znovu po silnici až k pivovaru a pokračujeme zpět do Broumova.

Zajímavosti na trase: (1) Klášter Broumov - klášter v Broumově patří k nejvýznamnějším turistickým cílům Broumovska. Při prohlídkovém okruhu navštívíte klášterní kostel sv. Vojtěcha, klášterní knihovnu a spatříte unikátní kopii Turínského plátna v refektáři kláštera.

Parametry trasy

Druh trasy: MTB
Obtížnost: Zelená (průměrná)
Dálka trasy: 33 km
Odhadovaný čas: 2 hod.
Stoupání: 650 metrů

Průjezdní místa

Broumov – Olivětín – Janovičky – Głuszyca – Janovičky – Broumov

Výskový profil

Výškový profil
Ke stažení: GPX soubor

FotogalerieMTB
středně těžké
a sportovní
délka 33 km
čas 2 hod.
stoupání 650 m